2039/​23

To russiske ikoner. Gudsmoderen med skriftrulle. Tempera på træpanel. 1800-tallets slutning. 27×22. Samt Ikon med fremstilling af tre helgener. Tempera på træpanel. 1800-tallets slutning. 26,5×31.(2)

27×22: Mindre krakeleringer samt afskalninger. Restaureret. 26,5×31: Slidt overflade.

Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.650 DKK
1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK