1804/44
Flisebord med stel af grønmalet og guldstafferet træ, tilspidsede ben med kanneleringer, plade med 15 hollandske fliser af fajance dekoreret i blåt med landskaber. Louis XVI form. Bord 20. årh. Fliser 18.-19. årh. H. 74. L. 71. B. 45.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier og møbler, 22. januar 2018
Vurdering
Hammerslag