2445/​708

Louis Poulsen

“A-Lampen”. Loftlampe af hvidlakeret kobber. Model A 50. Udført hos Louis Poulsen. 1930'erne. H. 50. Diam. 50.

Litteratur: Louis Poulsen katalog B.17, ca. 1930, s. 76–77.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Afskalninger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

I Lyngby
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

882802 3.000 DKK