1922/1528
Diverse maritime effekter af messing bestående af bl.a kompas, fløjte, tommestok, holder til kompas, to vinkelmålere heraf en mærket EG Wood 74 Cheapside London samt parallel linial af ibenholt og messing. 19/20. årh. (7)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.
Auktion
Varia, 30. maj 2019
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|