1922/​1528

Diverse maritime effekter af messing bestående af bl.a kompas, fløjte, tommestok, holder til kompas, to vinkelmålere heraf en mærket EG Wood 74 Cheapside London samt parallel linial af ibenholt og messing. 19/20. årh. (7)

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.

Auktion

Varia, 30. maj 2019

Kategori
Vur­dering

1.500 DKK

Solgt

Hammerslag

750 DKK  

1 bud

Tidspunkt Byder Bud
750 DKK