2436/217
Karl Kristoffersen (f. Nuuk/Godthåb)
To figurer af udskåret fedtsten, begge sign. KK. H. 14 og 16 cm. (2)
Proveniens: Danske Bank, sandsynligvis fra den grønlandske afdeling.
Dette emne handles i fuldmoms
Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024
Vurdering
Hammerslag