1805/​25

Niels Simonsen (f. København 1807, d. Frederiksberg 1885)

“Svensk Fiskerkjøkken”. Sign. N. Simonsen 1857. Olie på lærred monteret på lærred. 34×34.

Minimale krakeleringer. Små partier med tyndere bemaling.

Ældre malerier og møbler, 29. januar 2018

Vur­dering

10.000–15.000 DKK

Hammerslag