2103/154
Russisk bæger af purpurin glas med forgyldt dekoration og toprand. 19. årh.s anden halvdel. H. 11 cm.
Minimal alders- og brugsslitage, bl.a. minimal slidt forgyldning samt ridser i bund.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag