1948/​96

Dørklokke af malm og jern, prydet med narhoveder og faldende mand samt klokkestreng. 18. årh. H. 28. D. 23. (2)

Afskalninger. Reparation ved ophæng. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

(Autobud) 3.200 DKK
3.000 DKK
2.500 DKK