1948/96
Dørklokke af malm og jern, prydet med narhoveder og faldende mand samt klokkestreng. 18. årh. H. 28. D. 23. (2)
Afskalninger. Reparation ved ophæng. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Vurdering
Hammerslag