1951/784
Cohr
Brødskål af sterlingsølv. Udført og stemplet hos Cohr. Vægt 405 g. H. 4,4. B. 17,4. L. 22,8.
Findes i Cohr-modeloversigt/brochure med dessin nr. 4278.
Almindelig brugspatina, herunder nogle overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 17. december 2019
Vurdering
Hammerslag