1951/​784

Cohr

Brødskål af sterlingsølv. Udført og stemplet hos Cohr. Vægt 405 g. H. 4,4. B. 17,4. L. 22,8.

Findes i Cohr-modeloversigt/brochure med dessin nr. 4278.

Almindelig brugspatina, herunder nogle overfladeridser og mærker.

Moderne kunst og design, 17. december 2019

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK