2149/532
Arno Malinowski (f. København 1899, d. 1976)
Stor vase af stentøj modelleret med reliefdekor. Dekoreret med solfataraglasur. Sign. monogram, 20291. Kgl. P. H. 20,4. Diam. 20,2.
Almindelig brugsslitage.
Moderne kunst og design, 7. december 2021
Vurdering
Hammerslag