Ubekendt maler, 19. årh.
En bjørn i kamp med et hundekobbel. Olie på lærred. Sign. monogram 1844. 53×68.
Krakeleringer af varierende størrelse. Behov for let overfladerensning og opstramning.
1160544 | ||
274699 |