1850/43
Arup Jensen (f. Danmark 1906, d. 1956)
Slaget i Køge bugt. Sign. Arup Jensen. Olie på lærred. 67,5×101,5.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 10. december 2018
Vurdering
Hammerslag