2014/726
William Watting, tilskrevet (, Danmark. 20. århundrede.)
Cirkulært sofabord af nøddetræ opsat på seks stk. ottekantede ben, top med let kehlet kant. H. 56. Diam. 99.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker samt afslag. Top med nogle skjolder, lak med krakkeleringer.
Moderne kunst og design, 31. marts 2020
Vurdering
Hammerslag