12003/29
Bukkelfad af fajance dekoreret i farver med påfugl og blomster. Antageligvis Holland. 17/18. årh. Diam. 35 cm.
Med skår.
Kunst, antikviteter & design, 16. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud