12003/​29 Bukkelfad af fajance dekoreret i farver med påfugl og blomster. Antageligvis Holland, 17/18. årh. Diam. 35 cm.

Be­skriv­el­se

Bukkelfad af fajance dekoreret i farver med påfugl og blomster. Antageligvis Holland. 17/18. årh. Diam. 35 cm.

Sælger oplyser

Med skår.

Kunst, antikviteter & design, 16. januar 2020

Vur­dering

1.000–1.500 kr.

Hammerslag

1.000 kr.

11 bud

1.000 kr.
950 kr.
900 kr.
(Autobud) 850 kr.
800 kr.
(Autobud) 750 kr.
700 kr.
(Autobud) 650 kr.
600 kr.
550 kr.
500 kr.