2044/104
Fire væglamper af udskåret og forgyldt træ, skærme af ravfarvet glas. 20. årh.s begyndelse. H. 47. (4)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Enkelte afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag