2044/​104

Fire væglamper af udskåret og forgyldt træ, skærme af ravfarvet glas. 20. årh.s begyndelse. H. 47. (4)

Brugsslitage. Ridser og mærker. Enkelte afskalninger.

Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK
(Autobud) 1.500 DKK
1.500 DKK
(Autobud) 1.250 DKK
1.200 DKK
(Autobud) 1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK