2031/524
Rigmor Nielsen (d. 20. årh.s slutning)
Standerlampe med stel af messing monteret på konisk base af keramik, dekoreret i lyse, brune og sorte nuancer. Sign. monogram RN. Udført hos Søholm. 1960'erne. H. inkl. skærm 175.
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Ny skærm. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 28. juli 2020
Vurdering
Hammerslag