2426/939
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)
Skål af lertøj, dekoreret med brunlig glasur med lyse elementer. Sign. HAK. Udført hos Kähler. H. 13,5. Diam. 24.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Små glasurafskalninger. Kalkaflejringer indvendigt.
Vurdering
Hammerslag
1158798 |