2426/​939

Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)

Skål af lertøj, dekoreret med brunlig glasur med lyse elementer. Sign. HAK. Udført hos Kähler. H. 13,5. Diam. 24.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Små glasurafskalninger. Kalkaflejringer indvendigt.

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1158798 1.000 DKK