2436/​635

Oluf Lund

“Interdane”. Et par indstillelige lænestole med drejestel af forkromet metal, betrukket med rødt skind. Udført og mærket hos Trio-Line. 1990'erne. (2)

Stolen vandt prisen Danish Design Award i 1991.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

I Aarhus
Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?