Et par russiske kommoder af birke rodtræ, 19. årh.s midte, med senere beslag og greb af forgyldt bronze. Louis XVI form. H. 88. B. 102. D. 48. (2)
Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk
Russisk kunst og ikoner, 8. juni 2018