2104/352
En samling tin, bestående af målebæger, et sæt på seks tallerkener, barselspotte og gryde. Tallerkener stemplede Wood & Michell, London. 19. årh. Tall. Diam. 23. Barselspotte H. 18. (9)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Buler. Tallerkener poleret op.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021
Vurdering
Hammerslag