2132/333
Samling saltkar og salt/peberbøsser af sølv og sterlingsølv bestående af to saltkar, fem salt/peberbøsser, samt fire dele af sølvplet. Vægt uden dele af plet og glas ca. 155 g. Primært 20. årh. H. 3–7. (11)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021
Vurdering
Hammerslag