Georg Jensen juleuroer og juleornamenter af forgyldt metal. Udført hos Georg Jensen. Æsker medfølger. (10)
Bestående af: 1988, design Lene Munthe, 1989, design Nanna Ditzel, 1990, design Anne Marie Trolle. 1991, design Hans Henrik Hansen. 1992, design Jette Frölich. 1994, design Jette Frölich. 1995, design Lene Munthe, 1996, design Flemming Eskildsen. 1997, design Finn Næss-Schmidt. 1998, design Finn Næss-Schmidt. 1999, design Nina Schrøder. 2000, design Regitze Overgaard.
Sparsom brugsslitage.
Moderne kunst og design, 11. august 2020
15 bud