2124/957
BassamFellows
“Tractor Stool”. Barstol af massiv teak. Fodstøtte beklædt med sort skind. Model CB-23. Udført og stemplet hos BassamFellows, Italien, 2004. H. 82,5.
Almindelig brugspatina, herunder enkelte overfladeridser og -mærker. Højre side med nogle revner og løse limninger ved samlinger.
Moderne kunst og design, 15. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud