2103/113
Flisebord med underdel af rødmalet træ på lige tilspidsede kannelerede ben, plade monteret med fliser i Spansk/Marrokansk stil. Sarg med skuffe. 19. årh. og senere. H. 72. B. 76. D. 50.
Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag