2103/​113

Flisebord med underdel af rødmalet træ på lige tilspidsede kannelerede ben, plade monteret med fliser i Spansk/Marrokansk stil. Sarg med skuffe. 19. årh. og senere. H. 72. B. 76. D. 50.

Brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021

Vur­dering

2.000–3.000 kr.

Hammerslag

1.250 kr.

1.250 kr.
1.200 kr.
1.150 kr.
1.100 kr.
1.050 kr.
1.000 kr.