1432/1507
Engelsk George III lågfad af sterling sølv, med godroneret rand, hank i form af bladværk. London 1791. L. 26 cm. Vægt 1450 gr. (2)
Med våben på låg og i fad.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Buler, ridser og mærker.
Varia, 7. august 2014
Vurdering
Hammerslag
19 bud