2021/74
Sønderjydsk nyrenæssance skab af egetræ, front med skuffe og to låger, rigt udskåret med skelornamentik og bladværk. 19. årh.s slutning. H. 175. B. 98. D. 51.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. maj 2020
Vurdering
Hammerslag