2312/7117
Ere Ibeji, et par tvillingefigurer af udskåret træ. Yoruba, Nigeria. H. 21 og 22. (2)
Proveniens: J. P. Willborg samlingen, Stockholm, Sverige.
Afslag.
Tribal art, 20. marts 2023
Vurdering
Hammerslag