2421/11
Victorian konversations sofa af mahohni dekoreret med udskæringer, betræk i sæde og ryg af sort læder. England 19. årh.s midte. L. 117.
Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage. Ene sæde med revne i læder.
Vurdering