877/352
Fransk empire kaminur af forgyldt bronze, stående kvindelig figur med amor i en rose, skive af hvid emalje. 19. årh.s begyndelse. H. 44. B. 35. D. 12.
Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk Der gives ingen garanti for værkets funktion.
Tæpper, varia, møbler, ure, 28. februar 2018
Vurdering
Hammerslag