11947/121
Et par armstole af guldbronzeret træ, udskåret med bladværk. Sæde, ryg samt armlæn betrukket med rødt stof. 20.årh. H. 115. B. 58. D. 54. (2)
Overfladiske revner. Trænger til reparation.
Kunst, antikviteter & design, 21. november 2019
Vurdering
Hammerslag