2423/900
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)
Gulvvase af uglaseret lertøj. Sign. HAK, Danmark. Udført hos Kähler. H. 48,5.
Nogle overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 4. juni 2024
Vurdering
Hammerslag