2049/7550
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
"Dieu chantant de la bouteille/ Chanson du dieu de la bouteille”, fra “Silkeborg suite”. Sign. Jorn 53–70, 79/100. Litografi i farver. Lysmål 55×39.
Litteratur: Van de Loo nr. 112.
Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
CoBrA, 1. december 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud