902/​876

Manuel Marín (f. Cieza, Murcia 1942, d. 2007)

Uden titel. Stemplet M. Marín. Hængende mobile i bemalet jern. H. ca. 100. B. ca. 160. Unika.

NB: Not Subject to ARR

Proveniens: Monika Rabassa, kunstnerens enke.

Malerier, skulpturer og grafik, 9. juni 2021

Vur­dering

30.000–40.000 DKK

Hammerslag

30.000 DKK