2121/563
Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)
“Fouraille”, 1980. Sign. Estève, 18/20. Litografi i farver. Bladstørrelse 54×76.
Litterature: Prudhomme et Moestrup, nr. 89bis.
Undersøgt i ramme. Original stand.
Moderne kunst og design, 25. maj 2021
Vurdering
Hammerslag