2032/8509
Olga Alexandrova (f. 1882, d. 1960)
Thebordet er dækket. Sign. Olga 1949. Vandfarve på papir monteret i passepartout. Lysmål 33×42.
En smule svag foxing. Undersøgt i ramme.
Kunst på papir, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag