2045/594
Aksel Møller (f. Frederikshavn 1909, d. Holbæk 1994)
Gårdparti fra Odsherred. Sign. AM 66. Olie på lærred. 44×58.
Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 3. november 2020
Vurdering
Hammerslag