2427/880
Dansk møbeldesign
Tre-personers sofa med ben af bejdset bøg, betrukket med rødt møbelstof. 1930–40'erne. L. 200.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet betræk med slitage og huller.
Fra
i
Vurdering