1635/668
Dansk design
Pendel med skærm af gullakeret metal, indvendig skærm af mat opalglas. Baldakin med label fra Jørgen Mørup. 1950'erne. H. 15. Diam. 46.
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 30. august 2016
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|