2031/​580

Helge Ernst (f. København 1916, d. Grevinge 1991)

'Papir', 1986. Sign. HE. Olie på lærred. 74×82.

Original stand.

Moderne kunst og design, 28. juli 2020

Vur­dering

4.000–6.000 kr.

Hammerslag

21 bud

4.400 kr.
4.200 kr.
(Autobud) 4.000 kr.
4.000 kr.
(Autobud) 3.800 kr.
3.600 kr.
(Autobud) 3.400 kr.
3.200 kr.
3.000 kr.
2.900 kr.
(Autobud) 2.800 kr.
2.800 kr.
2.700 kr.
2.600 kr.
(Autobud) 2.500 kr.
2.500 kr.
2.400 kr.
2.300 kr.
(Autobud) 2.200 kr.
2.100 kr.
2.000 kr.