Ib Kofod-Larsen (f. 1921, d. 2003)
Skænk af riopalisander. Front med fire skuffer samt fire døre, indvendigt med hylder samt udtræksbakker. Model FA 66. Udført hos Faarup Møbelfabrik. H. 77. B. 230. D. 49,5.
CITES-certifikat til gensalg og transport indenfor EU medfølger.
Fremstår i pæn stand med let brugspatina, herunder ridser og mærker. Enkelte minimale finérafslag.
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
26 bud