1831/148
Pauline Thomsen (f. Roskilde 1858, d. Ry 1931)
“Storketag”. Sign. P.T. 93. Olie på lærred. 64,5×68,5.
Talrige krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 30. juli 2018
Vurdering
Hammerslag