1708/126
Ubekendt maler, 19. årh.
Portræt af Vilhelmine Christensen Dyrhauge. Usigneret. Bly og vandfarve på papir. 30×26.
Undersøgt i ramme. Intet at bemærke.
Ældre malerier og møbler, 20. februar 2017
Vurdering
Hammerslag