2434/614
Dansk møbeldesign
Skrivebord af eg med krydsstillet stel, sarg med to skuffer. Udført og mærket hos snedkermester L. Chr. Larsen. 1960–70'erne. H. 73. L. 135. B. 71.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Vurdering