905/689
Pierre Alechinsky (f. Bruxelles 1927)
Uden titel, 1960erne. Sign. Alechinsky. Olie på lærred. 61×46.
Proveniens: Galerie Birch, København.
Malerier og skulpturer, 7. december 2021
Vurdering
Hammerslag