1432/1249
Omega
Herrearmbåndsur af guld. Mekanisk værk med manuelt optræk. Lys skive med gyldne visere og timemarkører samt små sekunder. Original forgyldt Omega C-spænde. Kassediam. ca. 34 mm. Ca. 1960.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Smykker, 6. august 2014
Vurdering
Hammerslag
17 bud