1738/1646
Tre vinglas rundbundet cuppa klart glas dekoreret med Iserhorst slibning med blomster og pileblade, på henholdsvis lige stilk og stilk med knap. Holmegaard 19. årh. H. 11 cm. (3)
Proveniens: Birgit og Bent Wolstrups samling.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Varia (udskudt), 28. september 2017
Vurdering
Hammerslag
14 bud