2050/276
Carsten Henrichsen (f. København 1824, d. sst. 1897)
Sommerdag ved et fiskerleje langs Øresunds kyst. Sign. monogram. Olie på papir monteret på træ. 16×23.
Enkelte mindre retoucheringer. Krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag