2022/535
Kjeld E. Petersen (f. København 1925, d. 1992)
“Det Gamle Tapet, (Fra udkanterne)”, 1982. Sign. med titel og årstal på bagsiden. Olie på lærred. 100×120.
Moderne kunst og design, 26. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud