2004/593
Hans Petterson (f. 1963)
“Venice Gigolo”, 1996. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 70×50. Uindrammet.
Mærke/smuds - muligvis fra tidligere indramning - i øverste venstre hjørne.
Moderne kunst og design (udskudt), 23. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
16 bud